Tag : дожд

Вести Македонија

Од утре дожд и намалување на температурата

Слободен печат
Под влијание на циклонска активност од утре следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Како што...
Вести Македонија Слајдер

Топло време, облачност со дожд и грмежи кон крајот на денот

Слободен печат
Времето претпладне ќе биде сончево и топло, а кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен...
Вести Македонија Слајдер

Променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

МИА Агенција
Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура во земјава...
Вести Свет

Болсонаро го спореди коронавирусот со дожд: На крајот сите ќе бидеме мокри

Слободен печат
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, кој е заразен со коронавирусот, ја спореди болеста со дожд, наведувајќи дека на крајот сите ќе бидат мокри. Болсонаро, кој уште...
Вести Свет

Евакуација на 1,3 милиони луѓе поради обилни дождови во Јапонија

Слободен печат
На повеќе од 1,3 милиони жители на јужниот јапонски остров Кјушу денеска им било кажано да ги напуштат своите домови поради обилниот дожд што ја...
Вести Македонија Слајдер

Силен и пороен дожд поплави улици во Битола (ВИДЕО)

Слободен печат
 Силен и пороен дожд вечерва поплави улици на неколку локации, на повисоките зони и централното градско подрачје во Битола. Краткотрајниот но обилен дожд проследен со...
Вести Свет

Најмалку 12 загинати, а 10 се водат за исчезнати по поплавите во југозападна Кина

Слободен печат
Најмалку 12 лица загинале, а други 10 се водат за исчезнати по поројните дождови во провинцијата Сечуан, во југозападна Кина, пренесе агенцијата Ксинхуа. Агенцијата јавува...
Вести Македонија Слајдер

Облачно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Слободен печат
Времето денес ќе биде облачно и нестабилно, на повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и со засилен ветер. Локално ќе има пообилни врнежи (над...
Вести Македонија Слајдер

Претпладне сончево време, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Слободен печат
Времето претпладне сончево со умерена променлива облачност, а попладне и особено во планинските региони ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Долж пошироко повардарието...
Вести Македонија Слајдер

Сончево и топло, попладне се очекува краткотраен пороен дожд

Слободен печат
Претпладне ќе преовладува сончево и топло време со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер, а попладне и кон крајот на денот ќе има...