Tag : дожд

Вести Македонија Слајдер

Променливо облачно и посвежо време, со дожд и ветер

Слободен печат
Времето денеска во целата земја ќе биде променливо облачно, посвежо и ветровито, уште од утринските часови со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска променливо облачно, попладне дожд и грмежи

Слободен печат
Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Слободен печат
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во југозападните делови ќе има...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска сончево и топло, попладне можен краткотраен дожд

Слободен печат
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне претежно во северните делови со услови за краткотраен пороен дожд и грмежи....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Дождот проследен со силен ветар предизвика штети, една куќа остана без кров (ФОТО)

Слободен печат
Поројниот дожд што денеска попладне го зафати Делчево повторно предизвика проблеми на улица „Булевар Македонија”. Чистејќи ја надојдената вода, жителите од оваа улица повторија дека...
Вести Македонија

Неколкучасовниот дожд поплави дел од тетовските улици и тротоари

Слободен печат
Неколкучасовните врнежи од дожд значително ги наполнија со вода одредени тротоари и улици во Тетово каде е редовна оваа појава откако ќе има подолотрајни временски...
Вести Македонија Слајдер

Сончево и топло време, попладне нестабилно со дожд, грмежи и ветер

Слободен печат
Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот...
Вести Македонија Слајдер

Сончево со мала до умерена облачност, попладне наместа пороен дожд и грмежи

МИА Агенција
Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во...
Вести Македонија Слајдер

Нестабилно време со дожд и грмежи, температура до 31 степен

Слободен печат
Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со засилен ветер и...
Вести Македонија

За викендот нестабилно време со пороен дожд и грмежи

МИА Агенција
Утре попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Времето за време на викендот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи...