24.8 C
Скопје

Tag : доверба во политичари

Вести Свет

Французите најмногу веруваат во своите градоначалници, иако мнозинството смета дека политичарите се „исклучени од реалноста”

Слободен печат
Довербата на Французите во својот градоначалник, своите регионални советници и сродни институции се зголеми во 2020 година според годишниот барометар на Цевипоф (центарот за истражување...