Tag : Доминик Тим

Останатo Спорт

Ѓоковиќ како „брз воз“, со Тим за финале (ВИДЕО)

Слободен печат
Минатогодишниот финалист, Доминик Тим полесно од очекувањата го совлада Карен Хачанов со резултат 3:0 по сетови 6:2, 6:4 и 6:2 за еден час и 49...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го среди Тим за финале во Мадрид

Слободен печат
Новаќ Ѓоковиќ е првиот финалист на турнирот од Мастерс серијата во Мадрид откако во полуфиналето во два сета го совлада Доминик Тим. Ова ќе биде...
Останатo Спорт

Тим доминантен во Барселона

Слободен печат
Доминик Тим ја потврди одличната форма на земјените терени со триумфот на турнирот во Барселона. Австрискиот тенисер во финалето со лесни 6:4,6:0 го совлада Данил...
Останатo Спорт

Тим го остави Надал без финале

Слободен печат
Рафаел Надал повторно е елиминиран во полуфинален дуел на неговата омилена подлога, на земја.  По поразот од Фоњини во Монте Карло, овој пат на турнирот...