Tag : домашен

Еспресо Убавина

Како со помош на лимон да го решите проблемот со сува кожа?

Слободен печат
Пресечете го лимонот и истискајте ги и двете половини. Ставете ги двете половинки на масата и во нив ставете ги лактите и притискајте лесно околу...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Одличен домашен третман за испукани пети (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Џабе ви се лаковите за нокти и модерните сандали, ако вашите пети изгледаат како кора од дрво. Затоа ви предложуваме одличен третман кој ќе го...
Вести Економија

Во јуни е забележан пад во прометот на индустријата

Слободен печат
Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на прометот во индустријата, вкупно, во јуни 2019 година, во однос на јуни 2018 година, изнесува 95.3....
Еспресо Жена Магазин Убавина

Домашен сапун кој ги отстранува сите влакна, заборавете на восокот и бричевите (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сигурно многу дами мака мачат со отстранувањето на влакната од телото, а овој трик ќе им помогне на многу едноставен начин да го решат овој...
Здравје Магазин

Здрав домашен напиток од само три состојки кој го поправа расположението

Слободен печат
Сте забележале ли дека во последно време комбинацијата од портокал и ѓумбир е навистина популарна. Покрај ѓумбирот и портокалот, за зголемување на расположението е заслужен...
Здравје Магазин

Домашен лек од две состојки – Напиток кој ги спречува киселините

Слободен печат
Овие два природни сокови помешајте ги и пијте ги два пати дневно, еден час пред јадење… Мешавината на сокот од јаболки и компир може да...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Само бидете упорни: Домашен пилинг од кафе кој гарантирано го елиминира целулитот!

Слободен печат
Да, целулит имаат и најдобрите од нас, и да, ниту моделите не се имуни. Но, ние имаме неколку супер трикови кои ќе ви помогнат да...
Еспресо Жена Магазин Слободна ТВ Храна

Оригинален пица бурек (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки 500 гр кори за пита 200 мл кечап 30 мл масло за јадење 300 мл газирана вода 300 гр кашкавал 300 гр печурки 300...
Здравје Магазин

Пушите подолго време? Овој домашен лек може да ги исчисти вашите бели дробови

Слободен печат
Без оглед дали сте пушач или сте често во задимени простории, овој домашен лек ќе ви помогне да ги исчистите белите дробови и да си...
Здравје Магазин

Закрепнете го целото тело со овој домашен напиток кој се подготвува за само 2 минути

Слободен печат
Се работи за мешавина од цвекло и морков, а ако ви станува мака уште на самата помисла на оваа комбинација, не сте единствени… Веќе со...