Tag : документарен фил

Кошарка Спорт

Џасмин Џордан : На интернет проверував зашто е толку популарен мојот татко, Мајкл Џордан

Слободен печат
Мајкл Џордан и на 57. години ја бранува кошаркарската јавност, овој пат со документарниот филм „Последниот танц“ кој е посветен на него и на шампионската...