• добридол

Затворен угостителиски објект во гостиварско, приведени сопственикот и пет женски лица

Сопственик на угостилески објект во гостиварско Добридол и пет странски државјанки се приведени, откако било утврдено дека во објектот не се почитуваат заштитни мерки и имало злоупотреба на престој во државава. Според СВР Тетово, вчера вечер од  23 до 3 часот, полициски службеници на СВР Тетово во содејство со ДПИ спровеле акциска контрола во угостотелски …

Затворен угостителиски објект во гостиварско, приведени сопственикот и пет женски лица Read More »