24 C
Скопје

Tag : Дневен престој

Вести Македонија

Комисијата за заразни болести одобри дневен престој во училиштата

Слободен печат
На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести е донесена одлука да се одобри дневен престој во училиштата, дознава Канал 5. Според здравствените власти, ризикот...
Вести Македонија

Негувателка од кумановска градинка позитивна на коронавирус

Слободен печат
Негувателка од кумановската градинка е позитивна на коронавирус, потврдија денеска надлежните од јавната општинска установа „Ангел Шајче”. Негувателката работела во клонот „Детелинка”, во петокот воопшто...
Вести Македонија Слајдер

Комисијата за заразни болести пред одлука: Ќе има ли дневен престој во училиштата?

Слободен печат
Комисијата за заразни болести претпладнево ќе се состане да ја разгледа можноста за воведување на дневен престој во училиштата, а одлуката ќе зависи од епидемиолошката...
Вести Македонија Слајдер

Комисијата за заразни болести утре одлучува за дневниот престој во училиштата

Слободен печат
Од епидемиолошката слика ќе зависи каква ќе биде одлуката на Комисијата за заразни болести која утре претпладне ќе се состане да ја разгледа можноста за...