20 C
Скопје

Tag : Дневен пресек

Вести Регион

Ковид-19 во Хрватска: Нови 394 пациенти, починаа 11 лица

Слободен печат
Во последните 24 часа во Хрватска се забележани 394 нови случаи на ковид-19, па вкупниот број на активни случаи во земјата сега изнесува 2.893. Меѓу...
Вести Регион Слајдер

Црна Гора пријави нови 643 случаи на ковид-19 и девет починати пациенти

Слободен печат
Црна Гора во последните 24 часа регистрира нови 643 позитивни лица на ковид-19 од направени 2.263 тестови. Најголем дел од нови случаи има во Подгорица...
Вести Регион Слајдер

Сè уште високи ковид бројки во Србија: Нови 1.928 евидентирани случаи, во изминатото деноноќие починаа 16 пациенти

Слободен печат
Србија за последните 24 часа регистрира нови 1.928 заболени лица со коронавирус од 11.699 тестови, а за истиот период пријави и 16 починати пациенти. Во...
Вести Македонија Слајдер

Седум починати пациенти и 416 нови случаи во изминатите 24 часа во Македонија

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ), согласно податоците од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), информира дека во последните 24 часа се направени 2.705 тестирања на ковид-19, а...
Вести Македонија Слајдер

Евидентирани нови 336 случаи на ковид-19, починаа 10 пациенти, оздравеа 385

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ) информира дека, согласно податоците од Инситутот за јавно здравје (ИЈЗ), во последните 24 часа се направени 1.964 тестирања, а регистрирани се...