• дневен извештај

22 починати пациенти и 1.861 нов случај на ковид-19 во изминатиот ден

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 5.446 тестови, а регистриран е 1.861 нов случај на КОВИД-19, во: Скопје – 908, Битола – 115, Кавадарци – 100, Куманово – 88, Тетово – 75, Прилеп – 69, Велес – 54, Струмица – 50, Гостивар – …

22 починати пациенти и 1.861 нов случај на ковид-19 во изминатиот ден Read More »