Дин Аломеровиќ повторно ќе го носи дресот на Работнички

Работнички доведе уште едно ново засилување во редовите на Работнички, Дин Аломеровиќ, кој вторпат во кариерата ќе го носи дресот на скопскиот клуб. Претходно настапуваше во редовите на Реал Баломпедика од Шпанија. Игра на левата бековска позиција, а може добро да се снајде и како офанзивен играч по левата страна. Тој во нашата земја ги …

Дин Аломеровиќ повторно ќе го носи дресот на Работнички Read More »