Кандидатот за нов шеф на бугарската дипломатија лажел дека работел во Европскиот парламент

Кандидатот на партијата на Слави Трифонов, „Има таков народ“, за нов министер за надворешни работи – Димитар Гардев, изгледа во својата официјална биографија излажал за неговото вработување во Европскиот парламент, пишува порталот Еурактив. Ова, според Еуроактив, може да ги наруши коалициските преговори за формирање нова влада, но тешко е да се каже дали тоа ќе …

Кандидатот за нов шеф на бугарската дипломатија лажел дека работел во Европскиот парламент Read More »