20.8 C
Скопје

Tag : дилер

Хроника

Дилер носел чанта со дрога

Синоќа околу 20.45 часот во двор од куќа во гостиварската населба Грудајца, полициска патрола пронашла чанта во која имало околу 30 пакувања марихуана и кокаин....
Хроника

Домот на млад скопјанец ПОЛН СО ДРОГА, СВР Скопје поднесе кривична

Слободен печат
СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.П.(25) од Скопје, поради постоење на основи на сомнение за сторени две кривични дела „неовластено производство и пуштање во...
Вести Регион

КРИЕЛ ДРОГА ВРЕДНА ДВА МИЛИОНИ ЕВРА: Од гаражата на семејната куќа во БиХ, опијатите од Црна Гора биле подготвувани за транспорт во ЕУ

Слободен печат
Судот во Босна и Херцеговина го прифати предлогот на Обвинителството на БиХ и одреди едномесечен притвор за дилерот Винко Милошевиќ Бугарин од Габела, кој е...
Хроника

Дилери од Куманово и Скопје уапсени во полициска акција

Министерството за внатрешни работи извести дека вчера се уапсени четворица дилери, двајца од Куманово и двајца од Скопје. Во акција на кумановската полиција уапсени се...
Вести Хроника

МВР уапси дилери од Охрид и Скопје

Двајца дилери, едниот од Охрид, а вториот од Скопје се уапсени вчера од полициска патрола. Како што извести полицијата во тетовското село Горно Седларце уапсен...
Вести Регион

УАПСЕН ДИЛЕРОТ КОЈ И СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ЌЕРКАТА НА ВУЧИЌ: Го следел секој нејзин чекор

Слободен печат
Саша Петерсен, кој подготвувал напад на Милица Вучиќ (17), ќерката на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, уапсен е денеска, пренесува Курир.рс. 44-годишниот Саша Петерсен, личност...
Хроника

Пријава за дилер од Струга

Горан Наумовски
Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против Р.А.(26) од струшкото село Октиси. Тој од МВР е осомничен за кривично дело неовластено...
Хроника

Обвинение за дилер од Гевгелија

Горан Наумовски
Јавното обвинителство поднесе обвинителен акт против маж од Гевгелија. Тој е обвинет за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори....
Хроника

Приведен дилер од Скопје, прoнајден амфетамин, марихуана…

Слободен печат
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривичнa пријавa против Д.М.(35) од Скопје поради постоење основи...
Хроника

Уапсени дилери од Скопје и Куманово

Скопското јавно обвинителство извести дека поднело обвинителен акт против двајца дилери на дрога. Во првиот случај станува збор за дилер од Скопје, а со вториот...