Tag : диктатори

Ви Препорачуваме Забава Магазин

Најголемите диктатори, освојувале земји во кои самите биле странци (2 дел)

Слободен печат
Најпознатите диктатори во светот, освојувале власт во земји во кои биле потполни странци Јосиф Сталин Роден е во 1878 година како Јосиф Висарионовиќ Џугашвил. Тогаш...
Вести Свет

Трамп: Подготвен сум да соработувам и со диктатори, доколку тие инвестираат во САД

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска повтори дека е подготвен да разговара со сите, па дури и со диктатори, доколку тоа може да биде од корист...
Вести Ви Препорачуваме Свет

МЕНИТО НА НАЈГОЛЕМИТЕ ДИКТАТОРИ ВО СВЕТ: Јаделе кучиња, змии, па дури и луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат
Светските диктатори имале необични ритуали за време на јадењето, а повечето од нив сакале да јадат храна за која може да кажеме дека е екстремна....