Tag : дидие раулт

Вести Свет

Контроверзниот професор Дидие Раулт: Епидемијата завршува, нема втор бран

Слободен печат
Бројките за епидемијата на новиот коронавирус во Франција од пред неколку дена се помалку алармантни, додека СЗО исто како и француската влада повторува дека „екстремната...