Ферги наместил меч со Јуве во Лигата на шампионите!?

Едно шокантно обвинение на сметка на легендарниот тренер беше изречена на суд од италијанскиот фудбалски менаџер Џузепе Пина Палјара. Палјара го спомна Алекс Фергусон на сослушувањето. Италијанецот беше на „деловен“ состанок со една жена, новинарка од познат англиски весник која се претставила како деловен партнер. Палјара во текот на ручекот обвини неколку англиски тренери за …

Ферги наместил меч со Јуве во Лигата на шампионите!? Read More »