Tag : џордан диакесе

Спорт Фудбал

Трагедија: Почина 24-годишен фудбалер, поранешен играч на ПСЖ

Слободен печат
Диакесе е поранешен фудбалер на ПСЖ, а моментно настапуваше за тимот од Корзика,  АС Фуриани. A tò seconda famiglia pensera sempre à te . Riposa...