Tag : Џонсон

Вести Свет

Џонсон исвиркан од граѓаните, му викаа „Предавник“ зошто доцна ги посети поплавените подрачја (ВИДЕО)

Слободен печат
Некои жители на централна Англија, која беше погодена од големи поплави, вербално го навредуваа британскиот премиер Борис Џонсон кога ги посети откако опадна нивото на...
Вести Свет

Секој петти работник во Велика Британија во исто време би можел да биде заболен од коронавирус

Слободен печат
Секој петти работник во Велика Британија во исто време би можел да биде болен од „Ковид-19″ во „неделата во која епидемијата ќе го достигне врвот”,...
Вести Свет

Џонсон: Веројатно ќе има многу голема експанзија на коронавирусот во Велика Британија

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека веројатно се очекува многу голема експанзија на бројот на случаи на новиот коронавирус во Велика Британија. Велика Британија...
Вести Свет

Советник на Џонсон поднесе оставка поради расистички коментари на интернет

Слободен печат
Советник на британскиот премиер Борис Џонсон поднесе оставка поради неговите коментари на интернет дадени пред извесно време во кои тој ги поврза интелигенцијата на личност...
Вести Свет

Барние го критикува Џонсон поради кршење на правилата на ЕУ

Слободен печат
Главниот преговарач за ЕУ за Брегзит Мишел Барние го критикуваше премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон затоа што рече дека нема да има задолжително усогласување...
Вести Свет

Џонсон: Велика Британија нема да спроведе никаква нелојална конкуренција кон ЕУ

Слободен печат
Велика Британија нема да спроведе никаква „нелојална конкуренција” кон Европската унија од која стравуваат Европејците по Брегзит, изјави денеска британскиот премиер Борис Џонсон, претставувајќи ја...
Вести Свет

Британскиот премиер најави построги закони за терористички осуденици

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон најави построги закони за терористички осуденици по нападот во Лондон извршен од осуден за исламистички тероризам пуштен од затвор прерано, а...
Вести Свет Слајдер

Џонсон: Брегзит не значи крај, туку почеток

Слободен печат
Кога часовникот ќе отчука полноќ по средноевропско време, Велика Британија после 47 години ќе ја напушти Европската унија, а премиерот Борис Џонсон ќе ја пречека...
Вести Свет Слајдер

Владата на Џонсон го претрпе првиот пораз од изборите во декември

Слободен печат
Конзервативците на Џонсон добија големо мнозинство во долниот дом на парламентот на предвремените избори на 12 декември, а пратениците брзо го усвоија предлог-законот овој месец...
Вести Свет

Џонсон: Апсолутно сум уверен дека кралското семејство ќе ги реши проблемите

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека не се сомнева дека кралското семејство ќе ги реши проблемите што ги има, откако вчера кралицата Елизабета Втора...