Tag : џонатан ајзак

Кошарка Спорт

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако ги возбуди страстите во Дизни Ворлд во првиот ден, на Ајзак во вториот му се случи голем пех, тој во обидот да постигне поени...
Кошарка Спорт

Бура во Орландо, играч на меџик одби да клекне: Јас клечам само пред Бог (ВИДЕО)

Слободен печат
Ваквиот потег го осуди и претседателот Доналд Трамп, но играчите воопшто не се грижат за неговите коментари и бараат да прекине полициската бруталност над афроамериканците...