-4 C
Скопје

Tag : Џејк Вајли

Кошарка Спорт

Нов Американец во кошаркарската репрезентација: Вајли „уапсен“ во Бугарија, но сепак стигнал до Македонија

Благоја Георгиевски
Македонската кошаркарска репрезентација веројатно ќе има нов Американец за ноемврискиот квалификациски турнир за ЕП 2022 што треба да се игра во Талин, Естонија. Станува збор...