Tag : џеј џеј редик

Кошарка Спорт

НБА играчите во вербална војна со претседателот на САД: Гајле ми е дали Трамп гледа НБА

Слободен печат
Утринава по пауза од четири ипол месеци НБА лигата се врати, во Дизни Ворлд во Орландо се одиграа првите два натпревари, а тие започнаа со...
Кошарка Спорт

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат
Строгите медицински протоколи наметнати од НБА лигата, ги натераа кошаркарите на 22. екипи кои ќе учествуваат во завршницата од сезоната, најголем дел од времето да...