• џанлука скамака

Нов напаѓач во Јувентус за 22 милиони евра!?

„Старата дама“ нуди 22 милиони евра за напаѓачот на Сасуоло, Џанлука Скамака и се надева дека ќе биде реализиран трансферот во наредните денови. 22-годишниот играч кој моментно е на позајмица во Џенова, веќе неколку недели се наоѓа на „мета“ на Јувентус, а според „Ла Гаѕета дело Спорт“ двете страни се блиску до постигнување договор. Оваа …

Нов напаѓач во Јувентус за 22 милиони евра!? Read More »