Tag : деветнаесетгодишна девојка

Хроника

Во сообраќајката кај Струмица загина деветнаесетгодишна девојка

МИА Агенција
Во сообраќаjната несреќа што се случи во 04:05 часот на патот Струмица-Радовиш во близина на село Радичево, загина 19-годишната С.Т. од Струмица, а возачот Ф.Д....