Tag : детски камп

Вести Свет

ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: Пожар во детски камп, најмалку пет деца загинаа (ВИДЕО)

Слободен печат
Во пожар во детски камп во ски-центарот Холдоми во Русија, најмалку пет деца го загубиле животот, пренесуваат руските медиуми. Според информациите, загинати се три девојчиња...