дете Archives - Page 2 of 16 - Слободен печат

Tag : дете

Хроника

Дете и маж повредени во сообраќајка

Две лица, од кои едно малолетно, се повредени во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Ново Село....
Хроника

Четиригодишно дете повредено во центарот на Скопје

Горан Наумовски
Четиригодишно дете од Словенија вчера е тешко повредено во сообраќајна незгода која се случила вчера во Скопје, извести полицијата. Според наодите на полицијата околу 15.30...
Хроника

Загина дете од кумановско Матејче

Горан Наумовски
МВР денеска извести дека вчера околу 14.15 часот на локалниот пат Куманово – село Романовце се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ управувано...
Хроника

Десетгодишно дете го загуби животот во сообраќајна несреќа на патот кон Куманово

Слободен печат
Десет годишно дете загинало во собраќајна несреќа што се случи на патот кој води кон Куманово, пишува Алсат. Според информации од теренот, во возилото во...
Забава Магазин

Најплатената јутуб-ѕвезда има 8 години и заработува милиони! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Американското деловно списание Forbes направи листа на 10 најплатени јутуб-ѕвезди во 2019 година, а 8 годишниот Рајан Каји втора година по ред се наоѓа на...
Вести Планета

Ја откриле случајно: Татко ѝ тринаесет години ја чувал затворена во темна соба

Слободен печат
Живеела во соба широка само неколку метри. Во темнина, врзана за својот кревет. Никогаш не видела ништо друго освен две парчиња мебел, и дрвената палка...
Вести Регион

БРУТАЛНО ГИ ПРЕТЕПА ЖЕНАТА И ЌЕРКАТА: Милан Гуровиќ осуден на 10 месеци домашен затвор

Слободен печат
Поранешниот српски кошаркар Милан Гуровиќ направи договор со Третото основно обвинителство со кој призна дека бил насилен кон сопругата и ќерката, и на основ на...
Вести Планета

ЗА ДА ГО СПАСИ: Петгодишно дете го носело братчето на грб на минус 30 степени

Слободен печат
Петгодишно дете коешто било оставено дома со едногодишно бебе, биле забележани како се движат на снегот во едно село на Алјаска, на температура од минус...
Магазин Семејство

Фотографија како предупредување: Ова е изгореницата која моето дете ја доби од полначот за мобилен (ФОТО)

Слободен печат
Една мајка на Фејсбук ги предупреди сите родители на незгодата која и се случила на нејзината мала ќеркичка… Мајката од Австралија на Фејсбук групата CPR...
Ви Препорачуваме Магазин Семејство

По седум години брак: Кралскиот пар го очекува првото дете (ФОТО)

Слободен печат
Принцот Гијом и принцезата Стефани од Луксембург во 2020 година ќе го добијат своето прво дете. Оваа вест е објавена на официјалниот Инстаграм профил на...