• дерби дела мадонина

ВИДЕО: Без победник на дербито Милан – Интер, Лаутаро не реализираше пенал

Фудбалерите на Милан ремизираа 1:1 со Интер во „Дерби дела Мадонина“, во 12. коло од италијанската Серија А. „Нераѕурите“ поведоа во 11 минута откако беше досуден пенал за прекршокот на Туре врз Чалханоглу. Токму поранешниот фудбалер на Милан беше кобен за „росонерите“ и ја затресе мрежата на Татарушану. Радоста на Интер траеше само шест минути, …

ВИДЕО: Без победник на дербито Милан – Интер, Лаутаро не реализираше пенал Read More »