ден на аутизам Archives - Слободен печат

Tag : ден на аутизам

Вести Македонија Планета Скопје

Хепенинг за подобар свет „Правиме добри дела и растеме заедно“

Горан Наумовски
Во Градскиот парк денеска ќе се одржи хуманитарниот настан „Правиме добри дела и растеме заедно„ во организација на женската хуманитарна организација Inner Wheel Club Skopje...
Вести Македонија

Силјановска на средба со дефектолог по повод Меѓународниот ден за подигање на свеста за аутизмот

Слободен печат
По повод Меѓународниот ден за подигање на свеста за аутизмот кандидатот за претседател на Република Македонија, Проф. Д-р. Гордана Силјановска Давкова оствари средба со дефектолог....