Tag : Демократскиот сојуз

Вести Регион

Косово утре ќе добие нова влада

Движењето Самоопределување и Демократскиот сојуз на Косово, денеска изутрина го потпишаа договорот за заедничко коалиционирање. Двајцата претседатели на партиите, Албин Курти на ВВ и Иса...
Вести Регион

Курти и Мустафа денеска на нова средба во обид да формираат влада

МИА Агенција
Лидерите на двете победнички партии на октомвриските парламентарни ибори во Косово, Албин Курти на Движењето Самоопределување (ВВ) и Иса Мустафа на Демократскиот сојуз на Косово...