• делови без струја

Утре без струја делови од Центар и Бутел

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат корисниците од делови од општините Центар и Бутел. Како што соопшти Центарот за управување со кризи Скопје по известување на ЕВН, во периодот од 08:30-15:00 часот, без електрична енергија ќе бидат корисниците од ул.Оце Николов на потегот од општина Центар до ул.Кострурски …

Утре без струја делови од Центар и Бутел Read More »