• дејвид робинсон

Син на НБА легенда ќе игра во АБА лигата

Црногорскиот тим Морнар сериозно се засилува за наредната сезона во која го очекува настап во ФИБА Еврокупот, но и има и големи нескриени амбиции во АБА лигата. Последно име кое го засили тимот на Морнар е Џастин Робинсон, синот на легендарниот центар на Сан Антонио спарс и на НБА лигата, Дејвид Робинсон. Џастин има 24 …

Син на НБА легенда ќе игра во АБА лигата Read More »