4 C
Скопје

Tag : дејан савичевиќ

Спорт Фудбал

Српските репрезентативци под водство на Пикси ќе заборават на љубовниците и белградските сплавови

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Србија минатата недела конечно доби нов селектор, тоа е легендарниот фудбалер Драган Стојковиќ Пикси од кого се очекува да воведе ред и...
Спорт Фудбал

ПАНЧЕВ: Баерн вечерва има среќа – бев „будала“, го одбив Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Говореше во интервјуто за германскиот „Тагесшпигел“ во кое најпрвин се потсети на гостувањето на својата Црвена Звезда во Минхен во април 1991 година во полуфиналето...
Спорт Фудбал

Фрчат обвинувања помеѓу легенди на Црвена Звезда

Слободен печат
Легендата на Црвена Звезда, Дејан Савичевиќ го обвини директорот на „црвено-белите“, Звездан Терзиќ дека е главен виновник за тоа што Црна Гора остана без селектор....