Tag : дефинирање

Вести Свет

Новото дефинирање на вирусот го зголеми бројот на заразени со Ковид-19

Слободен печат
Брзото зголемување на бројот на нови случаи на Ковид-19 во Кина е резултат на „пошироко дефинирање” на болеста, кое почна да се применува, соопштија денеска...