Tag : дедо

Еспресо Шоу биз

Како од бајките за возрасни: Карлеуша и четири Дедо Мразовци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Јелена Карлеуша за Нова година ќе настапи во еден белградски хотел. По тој повод таа се огласи на својот Инстаграм профил преку уникатно видео, а...
Жена Магазин

ТАА ИМА 28, А ТОЈ 73 ГОДИНИ: „Моето момче е постаро од мене и на сите им кажува дека ми е ДЕДО“

Слободен печат
Австралијанецот Нев Мекдермод стоел на автобуската станица кога 28 годишната Рејчел Робертс му понудила превоз. Таа не ни претчувствувала дека љубезниот чин ќе прерасне во...
Магазин Семејство

МАЈКА НА ДВЕ ДЕЦА состави листа со ЗАБРАНИ за бабите и дедовците: Еве што не е дозволено!

Слободен печат
Таа нагласила дека често има проблеми поради разгалувањето на децата и дека едноставно, не може да ги препознае кога ќе ги земе дома....
Забава Магазин

ПИСМО КОЕ ГО НАСМЕА РЕГИОНОТ: Момче било кај баба му и дедо му, еве што им напиша на родителите

Слободен печат
Многумина би рекле дека на распуст кај баба и дедо е најубаво, но не и ова момче...
Вести Свет

Трамп стана дедо по десетти пат

Слободен печат
Сeмејството Трамп е побогато за нов член. Актуелниот американски претседател стана дедо десетти пат, објави неговиот син Ерик. Ерик и Лара Трамп станаа родители на...
Забава Магазин

ДЕДО (84) Е ИНСТАГРАМ ЅВЕЗДА! Му дозволил на внукот да го облекува, а сега го следат повеќе од 67 илјади луѓе! (ФОТО)

Слободен печат
Младиот Јапонец Наоја Куди се вратил во својот дом за празниците и во вишокот слободно време се одлучил да направи мал експеримент со својот 84-годишен...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Пикси повторно стана дедо!

Слободен печат
Легендарниот југословенски фудбалер Драган Стојковиќ Пикси по втор пат станува дедо. Неговата ќерка Ања Стојковиќ утрово го родила второто дете во бракот со Уго Валенте....
Вести Регион

Мајката и близначките во Виена не умреле од ГЛАД: Дедото на близначките тврди дека е се измислено!

Слободен печат
Стеван Илиќ од Витановец во близина на Краљево, таткото на 45-годишната Весна М. и дедо на нејзините две ќерки близначки, кои беа пронајдени мртви во...