Tag : деандре џордан

Кошарка Спорт

Вирусот се шири во НБА: ДеАндре Џордан позитивен на Ковид-19!

Слободен печат
Претходно првите луѓе на најсилната кошаркарска лига на светот објавија дека 16 играчи се позитивни на коронавирус. Веќе се најавува рестартирањето на НБА лигата, а...