• давид бабунски

Прекрасен „волеј“ на Бабунски во Јапонија! (ВИДЕО)

Давид Бабунски го реализираше и вториот погодок сезонава овојпат во триумфот против екипата на Фукуока повторно гол на еден прекрасен начин. Иако нашиот интернационалец доби само мала минутажа, истата ја искористи на најдобар можен начин со еден убав волеј во 91. минута од дуелот во Саитама. @davidbabunski ⚽️ ? ? +1 pic.twitter.com/p65FxVHo8K — Dorian Babunski …

Прекрасен „волеј“ на Бабунски во Јапонија! (ВИДЕО) Read More »