Шест лица затруени на Универзитетот во Дармштат

Полицијата во германскиот град Дармштат денеска започна истрага поради труење на шест студенти и доценти на Техничкиот универзитет во овој град, на кои им се слошило откако пиеле вода и млеко од кујната на еден од одделите, пренесува Би-Би-Си. „Истрагата се спроведува забрзано и правиме сe што можеме за да го пронајдеме сторителот или сторителите“ …

Шест лица затруени на Универзитетот во Дармштат Read More »