20 C
Скопје

Tag : даниел герини

Спорт Фудбал

Млад фудбалер на Лацио загина во сообраќајна несреќа!

Слободен печат
Млад фудбалер на Лацио, Даниел Герини, почина во средата вечерта во страшна сообраќајна несреќа, пренесуваат италијанските медиуми. Неодамна наполни 19 години, важеше за еден од...