Tag : даниел алтмајер

Останатo Спорт

„Ролан Гарос“: Карењо Буста е наредниот ривал на Ѓоковиќ

Слободен печат
Во последниот осминафинален меч во машка конкуренција на грен слем турнирот во Париз, Пабло Карењо Буста со 3:0 го елиминираше Даниел Алтмајер. За два часа...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ во четвртфиналето на „Ролан Гарос“

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на „Ролан Гарос“, откако го совлада Карен Хачанов од Русија со 6:4, 6:3 и 6:3....