Црвена Звезда Archives - Page 2 of 7 - Слободен печат

Tag : Црвена Звезда

Спорт Фудбал

Атлетико Мадрид последен патник во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат
Атлетико Мадрид е последната екипа која обезбеди пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите откако на „Ванда Метрополитано“ со 2:0 го совлада рускиот Локомотив Москва....
Спорт Фудбал

Неверојатни сцени во Атина: Навивачите на Олимпијакос и Звезда маршираат низ „зелениот“ дел од градот (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на Олимпијакос и на Црвена звезда одличните односи ги демонстрираат пред меѓусебниот вечерашен натпревар во Лигата на шампионите. Навивачите на Звезда, популарните „Делиите“ пристигнаа...
Останатo Спорт

Навивачите ја Звезда и Олимпијакос навиваа заедно против хрватски клуб (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарните „Делии“, фановите на Звезда допатуваа во Атина дури два дена пред дуелот помеѓу двете екипи во последното коло од Лигата на шампионите. Колку добри...
Спорт Фудбал

Звезда кога слета во Токио знаеше дека ќе победи, а Југовиќ сè уште ја чека Тојотата (ВИДЕО)

Слободен печат
Црвена звезда во финалето на Интерконтиненталниот куп кој се играше на денешен ден во 1991 година со 3:0 го совлада Коло Коло. Легендарниот голман на...
Спорт Фудбал

Панчев и Најдоски на денешен ден се искачија на фудбалскиот Монт Еверест (ВИДЕО)

Слободен печат
Црвена звезда во чии редови настапуваа Илија Најдоски и Дарко Панчев на 8 декември 1991 година како европски шампион играше против шампионот на Јужна Америка,...
Спорт Фудбал

Милко Ѓуровски: Да не бев Македонец ќе бев петтата ѕвезда на Звезда

Слободен печат
Поранешниот македонски фудбалер, Милко Ѓуровски пред 30 години направи еден од најневеројатните трансфери, од Црвена звезда се пресели во редовите на најголемиот ривал, Партизан. Токму...
Кошарка Спорт

Уште една голема победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

Слободен печат
Денеска на полуфиналниот турнир на У19-шампионатот на АБА-лигата кој се игра во Хрватска, јуниорскиот состав на МЗТ Скопје продолжува да реди победи откако претпладнево со...
Кошарка Спорт

Црвена звезда со луда тројка во последната секунда дојде до триумф (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Црвена звезда ја победија Валенсија со 76:73 во 11. коло од Евролигата, откако победничките поени беа постигнати пред самиот звук на сирената. Победничката...
Спорт Фудбал

Левандовски им се нудел за 1.000 евра, а тие не сакале ниту да слушнат!

Слободен печат
Роберт Левандовски одигра одличен натпревар против Црвена звезда, а малку кој знае дека овој фантастичен напаѓач пред 10. години им се нудел на белградските „црвено-бели“....
Кошарка Спорт

АБА лига: МЗТ Скопје во група со Црвена звезда

Слободен печат
Јуниорската екипа на МЗТ Скопје Аеродром од утре до недела, во Задар, како единствен тим од АБА2 што доби покана за учество, ќе настапи на...