Tag : црвена нафта

Вести Економија

Бектеши: Убеден сум дека ќе се стави крај на злоупотребата на „црвената нафта”

Слободен печат
Министерот за економија Крешник Бектеши е убеден дека ќе се стави крај на злопутребата на екстра лесното масло за домаќинство, познато како „црвена нафта”. Првпат...