Tag : Цеца Ражнатовиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца, Чола и уште неколку други јавни личности признаа на колку години за првпат воделе љубов!

Васко Спасоски
На оваа скокотлива тема отворено проговорија најголемите српски и регионални музички, ТВ и ријалити ѕвезди. Огњен Амиџиќ Познатиот ТВ водител, актер и пејач „своето сефте“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали ќе ја препознаете? Вака изгледала снаата на Цеца пред пластичните операции! (ФОТО)

Васко Спасоски
Богдана Родиќ сега Ражнатовиќ пред неколку години се најде во центарот на вниманието поради нејзината врска со синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ. Вељко и Богдана...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ за Чедомир Јовановиќ: Плаче сега по емисии, сe обидува да се испере! Јас му кажав сè во лице!

Васко Спасоски
Фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ за српски Курир по повод новите обвинувања од страна на политичарот Чедомир Јовановиќ дека тој имал шанса да и каже сè...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца објави досега невидена фотографија од Вељко: Има долга коса и шета мало вистинско мече! (ФОТО)

Васко Спасоски
Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ со своите фанови сподели фотографија од детството на Вељко Ражнатовиќ. Цеца наскоро ќе стане баба, бидејќи првенчето на нејзиниот син и снаата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Горат социјалните мрежи поради Анастасија Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша: „Будало“, „Багро“ – се најблаго упатените зборови! (ФОТО)

Васко Спасоски
Јелена Карлеуша објави подолга порака по гостувањето на Цеца Ражнатовиќ во емисијата „Хит твит“ на „Тв Пинк“, во која познатата пејачка и српскиот политичар Чеда Јовановиќ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анастасија Ражнатовиќ по два месеци изолација се пофали со новиот изглед! (ФОТО)

Васко Спасоски
Анастасија Ражнатовиќ после два месеци објави фотограија на која веќе не е во потполно природно издание. Ќерката на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ изолацијата најчесто ја поминува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ објави никогаш видена фотографија со Анастасија и Вељко! (ФОТО)

Васко Спасоски
Светлана Цеца Ражнатовиќ овие денови е почесто активна на социјалната мрежа Инстаграм. Таа објави една фотографија која јавноста досега немала прилика да ја види. Во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Семеен ручек кај Цеца дома: Богата трпеза за децата, снаата и родителите на снаата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во домот на Цеца Ражнатовиќ вчера имаше семејна дружба, а на богатиот ручек во вилата на Дедиње присутни беа и Анастасија, Вељко, како и снаата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе ви се заврти во глава кога ќе видите колку пари заработува Цеца годишно од Јутјуб! (ФОТО)

Васко Спасоски
Цеца Ражнатовиќ на Јутјуб годишно заработува 150.000 евра! Фолк-ѕвездата стана рекордерка во регионот – таа е првата пејачка која на тој видеосервис има милион следбеници,...
Магазин слајдер Сцена

Прва фотографија на Цеца од карантинот: Фолк ѕвездата позираше без шминка, но не е сама! (ФОТО)

Васко Спасоски
Цеца Ражнатовиќ по долгата пауза објави своја фотографија на социјалната мрежа Инстаграм. Во прашање е нејзината прва фотка од изолација. Како што може да забележите,...