24.8 C
Скопје

Tag : царинети

Вести Економија Слајдер

За четири месеци оцаринети 2.170 возила со странски таблички: Државата инкасирала 3 милиони евра

Вкупно 2.170 возила со странски регистерски таблички, се оцаринети во првите четири месеци, согласно законските прописи, информираат за „Слободен печат“ од Царинската управа на Македонија....