18 C
Скопје

Tag : „Curiosity“

Вести Свет

Роверот на НАСА на Марс направи панорамска фотографија со највисока резолуција досега (ВИДЕО)

Слободен печат
Роверот на НАСА наречен „Curiosity“ успеа да направи панорамски фотографии од планетата Марс со досега највисока резолуција, пренесуваат светските медиуми. Панорамата е составена од повеќе...