Прилепчанец незаконски чувал ловна пушка

Полицијатаго уапси А.Ј.(26) од прилепското село Саждево, поради постоење основи на сомнение за извршено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи”. По претходна наредба за претрес од судија на претходна постапка од Основен суд Прилеп, извршен е претрес во домот и помошни простории на А.Ј. и неговиот татко Р.Ј., при …

Прилепчанец незаконски чувал ловна пушка Read More »