Tag : четвртфинале

Кошарка Спорт

Јуниорите продолжуваат без грешка на ЕП!

Слободен печат
Денеска јуниорите ја продолжија победничката серија, беше совладана и Данска со конечен резултат 80:73 (17:15, 24:20, 21:13, 18:25). Први стрелци во нашите редови беа Марко...
Кошарка Спорт

Јуниорите ја декласираа Словачка за четвртфинале

Слободен печат
Денеска во четвртото коло убедливо со конечен резултат 83:58 (16:18, 26:12, 22:12, 19:16) јуниорите ја совладаа репрезентацијата на Словачка. Прв стрелец во победничките редови беше...
Ракомет Спорт

Вардар по светска титула и 400.000 долари на Супер глоуб

Слободен печат
Вардар кој во меѓувреме и се засилува за новата сезона, и дефинитивно ќе биде дел од трката за светската титула. Годинава Супер глоуб купот ќе...
Спорт Фудбал

И на Курасао се игра фудбал: Каков гол за четвртфинале! (ВИДЕО)

Слободен печат
Курасао со еден неверојатен гол во 93. минута против селекцијата на Јамајка оствари историски резултат. Курасао на првенството дојде како 183. селекција на светот и...
Спорт Фудбал

Познати сите четвртфинални двојки на „Копа Америка“

Слободен печат
Копа Америка ги доби најдобрите осум репрезентации кои ќе се борат за престижниот трофеј годинава. Тие се двете првопласирани од трите групи, како и две...
Спорт Фудбал

Меси доби четвртфинале за роденден (ВИДЕО)

Слободен печат
Меси може полесно да „дише“ после лошиот старт на „гаучосите“ кои успеаја со триумфот над Катар со 2:0 да се најдат во Топ 8 на...