6 C
Скопје

Tag : четирикратно убиство

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Тројцата Срби што ја завија Холандија во црно добија казна за четирикратно убиство во продавница

И.И.
Две години по грозоморното четирикратното убиство во Холандија, кое ги извршија таткото Камил А. и двајцата синови Денис (32) и Дејан (34) од српско потекло,...
Вести Регион Слајдер

Крвава трагедија во Косово: Маж се вратил од Швајцарија и си го убил семејството

И.И.
Косовската полиција соопшти дека вечерва во селото Пожаране во општина Витина се случило четирикратно убиство. Портпаролот на регионалната полиција во Гњилане, Исмет Хашани, рече дека...
Вести Свет

Властите во Јапонија го егзекутираа кинескиот државјанин кој ликвидираше четричлено семејство

Слободен печат
Во Јапонија денеска е погубен 40-годишниот Кинез Веи Веи, кој беше осуден за убиство на четиричлено семејство, и тоа претставува прво погубување на странец откако...