-2 C
Скопје

Tag : чешка торта

Магазин Магазин слајдер Храна

Чешка чоколадна торта (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: За пандишпан: 4 јајца 250 грама шеќер 250 милилитри млеко 250 милилитри слатка павлака 1 лажичка сода-бикарбона 400 грама брашно 100 грама какао За...