24.8 C
Скопје

Tag : бундеслига

Спорт Фудбал

Три „петарди“ по ред, Дортмунд има чудесни „деца“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 20. коло во Бундес лигата составот на Борусија Дортмунд дома со 5:0 го совлада тимот на Унион Берлин. По двапати во...
Спорт Фудбал

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Одиграни се пет натпревари од 18. коло во најквалитетната германска фудбалска лига, најмногу голови имаше на дуелот во Аугсбург каде што Борусија Дортмунд триумфираше со...
Спорт Фудбал

Официјално: Ковач не е повеќе тренер на Баерн

Слободен печат
И официјално вечерва Баерн Минхен потврди дека тренерската клупа ја напушти Нико Ковач, двете страни се договорија за прекин на соработката. Со месеци се шпекулираше...
Спорт Фудбал

Навивачите на Келн се чудат: Зошто Чурлинов не е во првиот тим?

Слободен печат
На стартот од деветтото коло во Бундеслигата во петокот Келн загуби на гостувањето кај Мајнц со резултат 3:1. И на овој меч во составот на...
Ракомет Спорт

Македонско гол-шоу, Талески го „торпедираше“ Фуксе Берлин!

Слободен печат
Денеска во рамките од 10 коло во најдобрата германска лига минимално со 31:30 (14:13) екипата на Балинген беше подобра од Фуксе Берлин. Еден од најзаслужните...
Спорт Фудбал

„ГОЛ-МАШИНА“: Има 14 години, игра како Меси, слави како Роналдо! (ВИДЕО)

Слободен печат
Игра за У19 тимот на Борусија Дортмунд (дојде од второлигашот Ст. Паули кога имаше 11 години), неговото име е Јусуфа Мукоко. Во првата сезона имаше...
Спорт Фудбал

Ериксен ја продолжува кариерата во Бундеслигата!?

Слободен печат
Претходно Данецот се шпекулираше со трансфер во еден од најсилните клубови во Европа, Реал Мадрид. 27-годишниот дански фудбалер е отворен за можноста за трансфер во...
Спорт Фудбал

Штутгарт во последните часови го посакува Чурлинов?

Слободен печат
Најдобриот стрелец во јуниорската Бундеслигата – Запад за минатата сезона со 18 голови за јуниорската екипа на Келн, Дарко Чурлинов беше повикан кај сениорите на...
Спорт Фудбал

Сане ќе биде најплатениот играч во историјата на Бундеслигата!?

Слободен печат
Веќе повеќе пати слушаме од менаџерот на Сити, Пеп Гвардиола дека нема намера да се ослободи обврските на својот фудбалер Лерој Сане. Но, и додава...
Ракомет Спорт

И Милосављев не издржа: Од наредната сезона во Фуксе Берлин!

Слободен печат
Милосављев беше вистинско откритие во „црвено-црниот“ дрес, откако дојде од екипата на Партизан. Токму овој трансфер воедно беше прогласен за број еден во Европа. Лани...