• булевар асном

Шилегов и Вуковиќ го посетија новиот мост на булеварот АСНОМ

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов и градоначалникот на Подгорица Иван Вуковиќ, кој престојува во дводневна посета на Скопје, денеска го посетија новиот мост на булеварот АСНОМ кој е во завршна фаза на изградба. Новиот премин преку Вардар ги поврзува улицата „Васко Карангелевски“ во Аеродром со улицата „Индустриска“ во населбата Ќерамидница, во Гази Баба. Вкупната должина на …

Шилегов и Вуковиќ го посетија новиот мост на булеварот АСНОМ Read More »