23.8 C
Скопје

Tag : бродови ѓ

Вести Свет

400 тони нафта се излеаја во близина на кинескиот брег по судар на танкер и брод

Слободен печат
Околу 400 тони нафта се излеаја во Жолто Море откако танкер се судри со друг брод во близина на најголемото кинеско пристаниште за дотур на...